Furkan Çako
Makedonya Türk Bakanı
Furkan Çako
 
Sayın Paslanmaz,
Kıymetlı Ayşe hanım,
 
09 - 11 Nisan 2015 tarihinde, Cumhurbaşkanımız Sayın Prof.Dr. Georgi İvanov ile birlikte Nevşehiri ziyaret etme imkanımız oldu.
Ziyaret esnasında, başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Şahsıma ve heyetimizin tamamına göstermiş olduğunuz yakın ilgi,
alaka ve yardımseverliğinizden dolayı bir kez daha teşekkür etmek istemekteyim.
 
Ayrıca, böylesi önemli ve meşakkatli bir organizasyonu tertipleme ve başarıyla sonuçlandırma bağlamında göstermiş olduğunuz gayret ve özverinizden dolayı da tebrikelrimi sunmak istemekteyim.
 
İnanıyorum ki, gerek bizim Cumhurbaşkanlığı düzeyindeki ziyaretimiz, gerekse Şahsınızın göstermiş olduğu bu hassas ilgi, halihazırda üst düzeyde Seyreden ikili ilişkilerimize daha güçlü bir ivme katacak ve özellikle Makedonyalı soydaşlarınız olan biz Makedonyalı Türklerle de bundan sonra yapacağımız değişik
görüşme ve işbirlikleri, aramızdaki ilişkiyi Stratejik İşbirliği noktası ruhuna yakışır bir şekilde devam ettirmeye çalışacaktır.
 
Bu vesileden yararlanarak, Şahsınıza en derin saygıalrımı yinelerken, Türkiyedeki dostlarımıza Makedonyadaki soydaşalrınızdan en kalbi selam ve muhabbetlerimizi iletir, anlamlı Şiirlerinze ettireceğinize olan inancımı bildirie, çalışmalarınızda muvaffakiyetler dilerim.

 
Sizleri en yakın zamanda Makedonyada misafir etme dileklerimle,
 
Saygılarımla,

 
Furkan ÇAKO

Makedonya Cumhuriyeti Hükümeti

Dış Yatırımlar Bakanı       
 
Copyright © 2016 All Right Reserved aysepaslanmaz.com